روستای زیبای سریزد جلوه گاه آثار تاریخی و ارگ با شکوهی است که از عهد ساسانی تاکانون مورد توجه بوده است. روستای سریزد علاوه بر آثار تاریخی متعدد از جنبه دیگری نیز در منطقه شهرت دارد که همانا به دلیل وجود فرهنگ مهر و محبت میان ساکنین آن است و بدین لحاظ سریزد به روستای دوستی معروف می باشد. تمامی این موارد به علاوه برخی عوامل طبیعی، این روستا را از قابلیت های زیادی برای توسعه گردشگری برخوردار می سازد.

بیوگرافی مدیریت


مجید حاجی غلام سریزدی
فرزند میرزا رضا
متولد 10 خرداد 1343
محل تولد تهران
Majid_Saryazdi@yahoo.com

مجید سریزدی

1362 اخذ مدرک دیپلم راه و ساختمان
1368 اخذ مدرک کارشناسی عمران
1378 اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته طراحی و برنامه ریزی شهری

1368-69 مدیر واحد ارتباط با صنعت دانشگاه سیستان و بلوچستان
70-1369 شهردار خاش
71-1370 شهردار زابل
73-1371 شهردار زاهدان
76-1374 شهردار سمنان
80-1378 شهردار زاهدان
82-1380 شهردار کرج
84-1382 مشاور عالی سازمان ایرانگردی و جهانگردی کشور
91-1384 مدیریت هلدینگ فرافر
93-1392 سرپرست حوزه معاونت عمرانی استان البرز
1393 مدیریت هلدینگ فرافر

تدریس در دانشگاه تهران دروس شهرسازی-ترافیک
تدریس در دانشگاه آزاد کرج دروس معماری و شهرسازی حمل و نقل
تدریس در دانشگاه بلوچستان دروس معماری

شهردار نمونه در سال 1379 توسط سازمان ملل به جهت ارائه طرح چگونگی مشارکت مردمی در اداره امور شهرها
رتبه اول کشوری در کنگره بهره وری عملی در سال 1376
احیاگر نمونه کشور در سال 1391
برنده رقابت یونسکو در سال 1393

شرکت توسعه و آبادانی ارگ سریزد

این مجموعه شامل دو بخش ارگ قدیم و ارگ جدید سریزد می باشد که دارای اماکن و امکانات ذیل می باشد:


اماکن تاریخی ارگ قدیم سریزد

این مجموعه شامل دو بخش ارگ قدیم و ارگ جدید سریزد می باشد که دارای اماکن و امکانات ذیل می باشد:


ارگ قدیم سریزد


روستای تاریخی سریزد

یزد دومین شهر تاریخی و قدیمی ترین شهر خشتی دنیا به شمار میرود و از دیرباز یکی از کانون های تمدن و میراث تاریخی ایران زمین بوده است. روستای سریزد علاوه بر آثار تاریخی متعدد از جنبه ی دیگری نیز شهرت دارد که به دلیل وجود فرهنگ مهر و محبت میان ساکنین آن سریزد به روستای دوستی نیز معروف بوده و این روستا را از قابلیت های زیادی برای گردشگری برخوردار می سازد. قدمت تاریخی سریزد به اعتقاد برخی مورخان به قبل از تاریخ شهر یزد و به دوران ساسانیان و حتی قبل تر از آن می رسد. این منطقه به عنوان مبداء ورودی شهر یزد شهرت یافته است.

دیواره دروازه مانند شهر فرافر به این امر جلوه ی بیشتری می بخشد. این مجموعه در حال حاضر علاوه بر قابلیت های تاریخی دارای امکانات تفریحی نظیر: موتورسواری، شترسواری، رصد ستارگان، سافاری در کویر، کالسکه سواری و ....و امکانات اقامت و پذیرایی در بناهای تاریخی برخوردار می باشد.

روستای تاریخی سریزد


قلعه سریزد

قلعه سریزد یکی از بزرگترین و کهن ترین صندوق امانات بانکی ایران و جهان است که در سه طبقه به مساحت 7790متر و متشکل از 468 حجره از خشت و گل بنا گردیده است. قدمت آن به دوره ی حکومت ساسانیان (قرن 3 تا 7 میلادی) می رسد. با مشاهده ی این بنا می توان پی برد که این قلعه از زمان اولیه ی احداث تاکنون به دفعات و طی ادوار مختلف مورد مرمت و بازسازی و به تبع آن استفاده می گردیده است. در دو طرف راهرو, اتاق های متعدد حجره مانندی وجود دارد که هر کدام دارای درب و کلیدی مجزا بوده و علاوه بر غلات, پول, طلا و زیور آلات خود را نیز در مواقع هجوم و غارت درون این حجره ها مخفی می کردند.

این قلعه دارای دو دیوار متحدالمرکز و تودرتو و برج و باروی بلند و تسخیرناپذیر است که توسط خندقی محصور شده است. درب اصلی قلعه به صورت متحرک بوده و به وسیله ی طناب و قرقره هایی از سمت پایین به بالا باز و بسته می شده است. این درب اصلی به هنگام هجوم شکسته می شد و دشمن به درون قلعه راه می یافت.درب دوم قلعه بسته می شد و در واقع نقش درب پشتیبانی قلعه را ایفا می نمود. این بنا در فهرست آثار ملی به شماره 1008 به ثبت رسیده است.

قلعه سریزد


کاروانسرا سلجوقی (رباط کهنه )

با بررسی های به عمل آمده، احداث این رباط به دوره ی سلجوقی (1194-1037 میلادی) نسبت دارد و چون از خشت خام ساخته شده است به آن رباط خشتی می گفتند. مسافران از این محل برای استراحت استفاده می کردند.

ابعاد حیاط این کاروانسرا 25×25 است و پیرامون آن صفه هایی مستقل وجود دارد که این صفه ها به پستویی مرتبط است. در گوشه های این رباط باراندازی برای چارپایان تعبیه گردیده است. هم چنین از چاپارخانه ای که در کنار مسجد قرار دارد برای نگهداری اسب و شتر استفاده می شود. به دلیل گرم بودن منطقه در اکثر جرزها،دیوارها و سقف ها از حداکثر عرض استفاده گردیده و از نظر ارتفاع هم نسبتا رفیع به نظر می آید. حیاط داخلی رباط نیز به اندازه ی 60 سانتی متر پایین تر از صفه ها و سایر قسمت ها می باشد.

کاروانسرا سلجوقی (رباط کهنه )


کاروانسرای صفوی (رباط نو)

از تاریخچه ی این کاروانسرا اطلاعات دقیقی به دست نیامده ، لیکن با توجه به سبک ساختمانی و نوع مصالح به کار رفته می توان احداث بنا را مربوط به دوره ی صفویه (1501-1736 میلادی) دانست. این رباط در قسمت ورودی دارای حیاطی نسبتا کوچک است و در ضلع جنوبی حیاط آن اصطبلی سرپوشیده و بزرگ قرار دارد. این رباط در قیاس با کاروانسراهای مشابه در سطح استان که صفه ها و اصطبل هایی در چهار طرف بنا دارند اندکی متفاوت بوده و در ضلع ورودی بنا در نمای بیرونی نیز هفت صفه دیده می شود.

کاروانسرای صفوی (رباط نو)


عمارت تاریخی سنمبر

بنایی است که با گل و خشت و همانند قلعه ساخته شده است که قدمت آن به قرون 9 و 10 هجری می رسد. بنا به گفته ی اهالی سریزد که آن ها نیز از پدران و نیاکانشان شنیده اند, سنمبر همانند یک مزرعه ی دارای قنات آب بوده و استخری نیز در وسط آن وجود داشته است. به طوری که آب این قنات در آن استخر می ریخته و برای مصارف کشاورزی استفاده می شده است. آن زمان این منطقه سرسبزی و طراوت خاصی داشته ولی بعد از خشکسالی های پی درپی , آب آن قنات خشک شده و از آن شهر جز ویرانه ای از یک قلعه باقی نمانده است.

عمارت تاریخی سنمبر


دروازه شهر فرافر

در مورد این بنا چندین نقل قول وجود دارد. عده ای معتقدند که این بنا گوشه ای از دروازه ی خروجی سریزد و در واقع ورودی شهر یزد یا فرافر بوده (نام یزد قبلا ایساتیس و قبل از آن فرافر یا فرافتر بوده است) که به آن دروازه ی شهر مدفون فرافر می گفتند. بنابراین قدمت آن نزدیک به بیش از هزار سال می رسد. عده ای دیگر معتقدند که این بنا باقی مانده ی دیوار جنوبی بقعه ای چهارضلعی و مکعبی شکل بوده است. این بنا با پوشش گنبدی که سه ضلع دیگر آن فرو ریخته و به صورت فعلی باقی مانده است, احتمالا به شکل یک خانقاه بوده که در این صورت قدمت آن به قرون هشتم و نهم هجری قمری (قرون 14 و 15 میلادی) محدود می شود.

دروازه شهر فرافر


چاپار خانه

این بنا در ضلع جنوبی جاده سر یزد در پشت مسجد جامع واقع است. قدمت بنا به دوره سلجوقی (1194-1037 میلادی) میرسد که احتمالا دردوره زندیه مورد باز سازی قرار گرفته است. چاپارخانه بنایی قلعه مانند است با سردری آجری در دو طبقه از خشت و گل، پلان بنا به شکل چهارگوش می باشد که در هر گوشه آن یک برج دیده بانی به چشم می خورد. دیوار های مجاور ورودی این بنا، مزین به تزئینات نظامی است. در این محل اسب ها و ماموران تازه نفس حاضر .بودند تا اخبار و نامه های حکومتی را در سریع ترین زمان ممکن به مقصد برسانند.

چاپار خانه


پاکنه

قدمت این بنا احتمالا به دوره ی صفویه (1501-1736 میلادی) می رسد. پاکنه در واقع محلی بوده که برای رسیدن به رشته قنات های حفر شده مورد استفاده قرار می گرفت. در سریزد نیز مانند دیگر مناطق کویری, رشته قنات های متعددی حفر شده تا بدین وسیله بر مشکل کم آبی غلبه کند. پاکنه دارای یک ورودی طاقنما مانند و تعدادی پله بوده که از طریق این پله ها دسترسی به رشته قناتی که خیابان اصلی سریزد در جهت آن شکل گرفته, مشخص شده است.

پاکنه


آب انبار

قدمت بنا حدود 500سال و به دوران صفویه (1501-1736 میلادی) می رسد. آب انبار محل مصرف آب آشامیدنی در قدیم بوده است. این بنا از آجر پخته شده ساخته شده و دارای دو بادگیر با دهانه ساده و با جهت شرقی-غربی می باشد. نمای ورودی بنا آجری قدیمی است.

آب انبار


آب انبار پای برج

در کنار مسجد پای برج، آب انباری زیبا وجود دارد که قدمت آن به اواخر دوران قاجار( 1925-1796 میلادی) می رسد و دارای دو بادگیر وسیع و یک گنبد با بادگیرهای استوانه ای شکل است. این گونه آب انبارها در استان یزد محدود است و فقط در مهریز موجود می باشد. بر سر درب ورودی این آب انبار روی سنگ تاریخی به خط خوش، این عبارت نصب شده است: (قال رسول ا... و تعالی و سقاهم و بهم سربا طهوبا).

آب انبار چهار بادگیره

آب انبار چهار بادگیره این بنا تنها آب انبار چهار بادگیره سریزد است که پیش از دوره ی صفویه (1501-1736 میلادی) ساخته شده است. سقف این بنا به منظور خنک نگه داشتن آب مصرفی چهار بادگیره به صورت گنبدی و نیمه گنبدی پوشیده شده و جهت بادگیرها در جهت وزش باد است. بادگیرها حالت مکنده دارند و هوای خنک را داخل مخزن می برند. بادگیرهایی که در جهت مخالف هستند ، هوای داخل مخزن را به بیرون هدایت می کنند و بدین طریق باد باعث خنکی هوا و آب داخل مخزن می شوند.

آب انبار چهار بادگیره


آب انبار محله پایین

این بنا در انتهای محور اصلی روبروی مسجد جامع سریزد کنار کاروانسرای آجری روبروی پاکنه است. این بنا که دارای 2 بادگیراست قدمتی بیش از 300 سال دارد و کاربرد آن از قدیم الایام برای تامین آب آشامیدنی بوده وهم اکنون نیز از آن استفاده می شود.

آب انبار حاج ابوالقاسم

این بنا کنار تکیه حسینیه پای نخل واقع شده وقدمت آن به سال 1268 برمی گرددکه جهت تامین آب شرب مردم محله پایین ومحله بالا احداث شده است.این بنا دارای سقف گنبدی شکل با 4 بادگیر و 8 دهانه در اطراف در 4 جهت شمال، جنوب، شرق وغرب می باشد. این آب انبار به دست حاج ابوالقاسم احداث شده که درحال ساخت این بنا فوت کرده است و مزارش درکنار ورودی آن واقع است.

آب انبار حاج علي

این آب انبار در خیابان اصلی در محله پایین، کنار مسجد حاج علی واقع است. قدمت بنا به دوره قاجاریه (1925-1796 میلادی) میرسد. بنا دارای سقف گنبدی شکل با 2 بادگیر در طرفین است که اهالی پایین سریزد از آن استفاده میکردند.

آب انبار محله میان

این بنا کنار مسجد محله میان نزدیک حسینیه محله میان واقع است قدمت بنا به دوره قاجار (1925-1796 میلادی) احتمالا زمان ناصرالدین شاه می رسد. سقف آن دارای قوس شاه عباسی وبه صورت فیلپوش است.سازه آن به صورت خشت و گلی با بادگیرهایی که اطراف آن وجود داشته و هم اکنون اثری از آنها برجای نمانده است.

آب انبار سر بالا

بنا در خیابان اصلی، کنار مسجد سر بالا است و قدمت آن به دوران قاجار (1925-1796 میلادی) برمی گردد. این بنا دارای سقف گنبدی شکل با 2ستون زیبا در طرفین می باشد.نمای بنا آجری ومورد استفاده مردم محله بالا بوده است.

حسینیه نخل سر یزد

این حسینیه در کنار خیابان اصلی و در محله بالا واقع است. قدمت آن به دوران صفویه (1501-1736 میلادی) و مرمت آن به دوران قاجار( 1925-1796 میلادی) می رسد و از دیر باز تا کنون از آن برای برگزاری مراسم تاسوعا وعاشورا وسایر مناسبتهای مهم مذهبی و فرهنگی استفاده می گردد.

حسینیه نخل سر یزد


حمام قدیمی سر یزد

حمام قدیمی در محله بالا پشت حسینیه اصلی سریزد واقع است و قدمت آن همزمان با حسینیه بوده است. این حمام ها در دو قسمت زنانه و مردانه دارای سقف گنبدی شکل و ساخته شده ازخشت وگل می باشند که در قدیم محل استحمام اهالی سریزد بوده ولی اکنون متروک شده اند. حمام شامل گرمخانه، تنوره و اتاق ها و قسمت هایی برای شستشو می باشد.

حمام قدیمی سر یزد

مسجد ابوالقاسم سریزدی(مسجد جامع پای برج)

این بنا در کنار خیابان اصلی سریزد شماره 156 واقع است. در سر درب ورودی آن روی سنگ نبشته ای تاریخ 1268ه.ش به چشم می خورد که به عهد ناصرالدین شاه قاجار اشاره دارد. این مکان مقدس محل اقامه نماز جماعت درتابستان ها بوده و در بخش مسجد زمستانه آن نیز در فصول سرد سال نماز جماعت برپا می شود. در سقف محراب مسجد اشکال هندسی منظمی دیده می شود واطراف مسجد دارای قوسهای شاه عباسی است.


مسجد جامع سریزد

این بنا در انتهای محور اصلی رباط نو قرار گرفته وتاریخ احداث آن به قبل از قرن نهم هجری شمسی پیش از دوران صفوی می رسد. بنا دارای دو ورودی شمالی و جنوبی است که توسط یک دالان به هم مرتبط می شوند.سقف بنا فیروزه ای است و در داخل بنا کاشی کاری های زیبایی به چشم می خورد. این بنا هم اکنون به عنوان محل برگزاری نمازهای جماعت مورد استفاده قرار می گیرد.

امکانات تفریحی ارگ قدیم سریزد

امکانات تفریحی این مجموعه که در ذیل شرح مختصری از آنها آورده شده عبارتند از:


موتور سواری در کویر (ATV)

موتور سواری با موتورهای 4 چرخ و به صورت تک نفره و دو نفره می باشد.


شتر سواری در کویر

امروزه شتر سواری در کویر جنبهء تفریحی وسرگرمی داشته و این مجموعه با 12 نفر شتر تربیت شده وارام امکان سواری و آموزش را برای علاقمندان فراهم کرده است.


آفرود (رالی در کویر)

در حال حاضر مجموعه مجهز به یک دستگاه پاترول است و علاقمندان محترم میتوانند از این ورزش بهره مند شوند.رصد ستارگان در شب و روز

با توجه به زیبایی شبهای کویر وامکان دیدن ستارگان دردل شب،مکان و تجهیزات مناسب برای دیدن ستارگان در نظر گرفته شده تا علاقمندان بتوانند از این امکان بهره مند شوند.کالسکه سواری

فرصت سوار شدن کالسکه در مجموعهء سریزد این امکان را به شما عزیزان بازدید کننده میدهد تا دقایقی از زندگیتان را در کنار طبیعت کویر سپری کنید.


امکانات پذیرایی ارگ قدیم سریزد

در حال حاضر این مجموعه آماده پذیرایی از شما مهمانان عزیز در کاروانسرای صفوی(رستوران سنتی)است.مکان های اقامتی(سنتی) ارگ قدیم سریزد.

مکانات اقامتی(سنتی) این مجموعه که در ذیل شرح مختصری از آنها آورده شده عبارتند از:


خانه نجاری

این اقامتگاه دارای 6 اتاق می باشد که 4 اتاق کوچک هرکدام با 4 نفر ظرفیت و 2 اتاق بزرگ که هرکدام با ظرفیت 10 نفرمی باشد.


کاروانسرای آجری

از تاریخچه این رباط اطلاعات دقیقی به دست نیامده لیکن با توجه به سبک ساختمانی و نوع مصالح بکار رفته می توان احداث بنا را مربوط به دوره صفویه (حود قرن 9 هجری، حدود قرن 10 هجری، حدود قرن 16 میلادی)دانست. این رباط در قسمت ورودی دارای حیاطی نسبتاً کوچک و در ضلع جنوبی حیاط اصطبلی سرپوشیده و بزرگ قرارداد. رباط در قیاس با کاروانسراهای مشابه در سطح استان که صفحه ها و اصطبلهائی در چهار طرف بنا دارند اندکی متفاوت بوده و اصطبل آن واحد در یک طرف حیاط قرارداد. در چهارطرف حیاط کاروانسرا پنج صفحه به قرینه ساخته شده است و درضلع ورودی بنا در نمای بیرونی نیز هفت صفحه دیده می شود. این اقامتگاه دارای 8 اتاق است که هرکدام از اتاقها تا 4 نفر ظرفیت دارد،و اقامتها به شکل سنتی و سیستم گرمایش آن کرسی می باشد.


کاروانسرا(رباط) کهنه

با بررسي‌هاي بعمل آمده احداث این رباط به دوره سلجوقی (1722 – 1501 میلادی) نسبت دارد چون از خشت خام ساخته شده است به آن رباط خشتی می‌گفتند. قافله‌ها از اینجا برای استراحت استفاده می‌کردند. ابعاد حیاط اين كاروانسرا 25×25 متر است و پيرامون آن صفه‌هائي مستقل وجود دارد كه اين صفه‌ها به پستوئي مرتبط است. در گوشه‌هاي این رباط بار اندازي براي چهارپايان تعبيه گرديده است. به دليل گرم بودن منطقه در اكثر جرزها، ديوارها و سقفها از حداكثر عرض استفاده گرديده و از نظر ارتفاع هم نسبتا رفيع به نظر مي‌آيد. حياط داخلي رباط به اندازه 60 سانتيمتر پائين‌تر از صفه‌ها و ساير قسمتها مي‌باشد. از ديگر خصوصيات بنا قوسهاي خوش فرمی است كه به شکل شاخ بزي مي‌باشد.


شرکت مجموعه ساز بنیان


لیست پیمانهای انجام شده شرکت مجموعه ساز بنیان از سال 1375

ردیف  پروژه  کارفرما  محل  تاریخ قرارداد  مدت قرارداد  مبلغ
1 28 واحدی ویلایی  اتحادیه اسکان  اندیشه  1375 12 ماه  2,400,000,000
2 300 واحدی باغ فیض  اتحادیه اسکان  تهران  1375 24 ماه  7,641,000,000
3 محوطه سازی اندیشه  اتحادیه اسکان  اندیشه  1376 6 ماه  750,000,000
4 شهرک آتشگاه  تعاونی بسیج  کرج، آتشگاه  1376 12 ماه  1,570,000,000
5 93 واحدی کوثر  نیروی هوایی سپاه  کرج، آتشگاه  1377 24 ماه  4,750,000,000
6 پارک شهر سمنان  شهرداری سمنان  سمنان  1377 12 ماه  1,000,000,000
7 100 واحدی ناجا  سازمان مهندسی و ساختمان  تهران  1379 14 ماه  8,184,010,812
8 مطالعاتی ارگ سریزد  بخشداری مهرریز  مهریز  1381 2 ماه  460,000,000
9 طرح هادی روستای کندر و بیدگنه  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  کرج، آتشگاه  1382 10 ماه  2,500,000,000
10 ساخت تصویه خانه ایران خودرو  ایران خودرو  ابهر  1382 4 ماه  2,105,992,722
11 94 واحدی بردآباد  شرکت علوی  شهریار  1383 8 ماه  5,544,000,000
12 اسب دوانی کیانمهر  ایران توسعه  کرج، آتشگاه  1383 12 ماه  5,400,000,000
13 64 واحدی چابهار  مسکن و شهرسازی  چابهار  1384 12 ماه  20,500,000,000
14 عملیات محوطه سازی  قارچ اطلس  مهریز  1385 6 ماه  2,700,000,000
15 محوطه سازی مسجد دانشگاه  دانشگاه آزاد  کرج  1386 2 ماه  1,800,000,000
16 محوطه سازی تصویه خانه شماره 2  شرکت آبفای کرج  کرج  1387 2 ماه  2,353,244,779
17 328 واحدی صدا و سیما(اسلامشهر)  شرکت عمران پارس جام جم  اسلامشهر  1387 12 ماه  79,903,366,000
18 احداث هتل بزگ ارگ سریزد  آبادانی و توسعه سریزد  سریزد  1387 18 ماه  17,000,000,000
19 ترمیم و بازسازی معابر منطقه 5  شهرداری منطقه 5  تهران  1387 3 ماه  28,000,000,000
20 احداث ساختمان شهرداری منطقه 3  شهرداری منطقه 3  تهران  1387 8 ماه  15,900,000,000
21 بازسازی پارک ملت  شهرداری منطقه 3  تهران  1387 12 ماه  29,000,000,000
22 تملک املاک  شهرداری منطقه 9  تهران  1387 24 ماه  55,000,000,000
23 جمع آوری آب های سطحی منطقه 9  شهرداری منطقه 9  تهران  1387 12 ماه  20,250,000,000
24 دیوار کشی و تهیه طرح جامع شهرک سازی  دانشگاه آزاد کرج  کرج  1387 24 ماه  20,000,000,000
25 احداث بوستان دیالمه  شهرداری منطقه 12  تهران  1388 6 ماه  3,200,000,000
26 328 واحدی قشم(مسکن مهر)  شرکت تعاونی خانه طلائی  قشم  1388 24 ماه  102,300,000,000
27 توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی  صندوق ذخیره کارکنان شهرداری  تهران  1388 11 ماه  2,000,000,000
28 احداث ساختمان اداری باغ پردیس کوهسار  صندوق ذخیره کارکنان شهرداری  تهران  1388 11 ماه  1,500,000,000
29 128 واحدی پورکان  بنیاد مسکن  کرج  1388 24 ماه  129,726,716,238
30 آسفالت ریزی خیابانهای ولیعصر و میرداماد  صندوق ذخیره کارکنان شهرداری  تهران  1389 6 ماه  39,998,000,000
31 احداث مجموعه ورزشی  سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران  تهران  1389 10 ماه  19,000,000,000
32 عملیات تاسیسات برقی و مکانیکی مجموعه ورزشی  سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران  تهران  1389 11 ماه  19,000,000,000
33 احداث سرای محلات در منطقه 5  سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران  تهران  1389 10.5 ماه  57,000,000,000
34 احداث پیاده رو و کانیو  صندوق ذخیره کارکنان شهرداری  تهران  1389 6 ماه  19,999,000,000
35 شهرک ویلایی 58 واحدی نشتارود  تعاونی مسکن نفت و گاز پارس  مازندران(نشتارود)  1389 10 ماه  30,800,000,000
36 برج مسکونی 318 واحدی  صداوسیما  اسلامشهر  1390 24 ماه  110,000,000,000
37 آپارتمان نگین  قوه قضائیه  تهران  1391 18 ماه  300,000,000,000
ارزش کل پیمانها برابر : 1,169,235,330,551

 

شرکت بنا ساخت خاور


شرکت ساختمانی بنا ساخت خاوربا مسئولیت محدود در تاریخ 75/11/25 تحت شماره 128119 به ثبت رسیده است. موضوع شرکت، ساخت و طراحی و تعمیرات ساختمانی (ابنیه تاسیسات برقی و مکانیکی) تهیه صورت وضعیت های موقت و قطعی- متره و برآوردهای ساختمانی و تاسیساتی.

شرکت قارچ اطلس


کارخانه قارچ اطلس در سال 1378 به عنوان کارخانه تولید محصولات دام و طیوری تاسیس گردید و در سال 1381 این کارخانه به قارچ اطلس تعییر نام داده است. این کارخانه در روستای سریزد از توابع شهرستان مهرریز استان یزد می باشد. این کارخانه به شماره ثبت 8641 از طرف سازمان جهاد کشاورزی به ثبت رسیده است. در سال 1384 و پس از گذست 3 سال این مجموعه بسته شده است و مجددا" در سال 1388 شروع به فعالیت نموده است.

این شرکت جهت تولیدات انواع قارچ از قبیل قارچ دکمه ای، قارچ صدفی و کنسرو قارچ احداث گردیده است. در راستای تولید قارچ دکمه ای(تکمه ای) مجهز به 16 سالن که مساحت هر سالن آن 325 متر مربع می باشد و مساحت کل سالنهای آن 5200 متر مربع می باشد.

این مجموعه شامل:

14560 متر مربع فضای قفسه بندی شده،نگهبانی، اتاق کارگری، انباری، سردخانه، اتاق سورت، بسته بندی و تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و مخازن سوخت به آن اضافه گردیده است. تولید سالانه کارخانه قارچ اطلس 1800 تن می باشد. تولید قارچ صدفی سالانه 2000 تن و در مساحتی به وسعت 5000 متر مربع می باشد.

این مجموعه همچنین تولید کنسرو قارچ با ظرفیت سالانه 700 تن بوده است. این کارخانه مجددا" در سال 1391 به کار خود پایان داده است. مساحت کل کارخانه قارچ اطلس 2.5 هکتار می باشد.

شرکت حریر ساز سرمه


چاپ

درحال تکمیل اطلاعات

طراحی وب

درحال تکمیل اطلاعات

فتوگرافی

درحال تکمیل اطلاعات

ابر سیستم

درحال تکمیل اطلاعات

خبر


"ارگ سریزد برنده ی رقابت یونسکو"

پروژه‌ی مرمت «ارگ سریزد» جایزه‌ی ممتاز «رقابت حفاظت از میراث فرهنگی آسیا و اقیانوسیه» را از آن خود کرد. 14 پروژه از ۱۰ کشور مانند افغانستان، ایران، نیوزیلند و تایلند به‌عنوان پروژه‌های منتخب رقابت حفاظت از میراث فرهنگی آسیا اقیانوسیه یونسکو معرفی شدند که در نهایت، پروژه‌ی مرمت «ارگ سریزد» توسط مهندس مجید سریزدی به عنوان حافظ نمونه فرهنگ و تمدن, جایزه‌ی ممتاز این رقابت‌ را به خود اختصاص داد.

"اولین نمایشگاه توانمندی های روستائیان"

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی سالن D26 در بازه زمانی 14 لغایت 17 مهرماه از ساعت 10 صبح لغایت 8 شب.

نقشه سایت


اطلاعات حساب و کارت بانکیشماره حساب و کارت جهت واریز :
شماره کارت بانک کشاورزی
6037-7070-0007-8125
شماره حساب ارزی بانک صادرات
0207290243017

تماس باماآدرس دفتر مرکزی:
ایران- تهران، ابتدای بزرگراه نواب، ساختمان شهاب 3، طبقه سوم، واحد 323

98-21-66381081-4+
98-912-1642431+


98-21-66381086+
آدرس روستای سریزد:
ایران- جاده یزد کرمان، کیلومتر 27 خروجی مهریز

Tel: 0353-2556454-5
Mob: (+98913)4523050
Mob: (+98912)1642431
ایمیل: argsaryazd.co@gmail.com
:سایت www.saryazdi.ir
ما در شبکه های اجتماعی

ارتباط مستقیم

@